VS Modeli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VS Modeli

Victoria's Secret Andjeli i modeli


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Tyra Banks

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Tyra Banks Empty Tyra Banks Sre Apr 21, 2010 4:56 pm

Bianca

Bianca

Tyra Banks Tyrabanks4

Datum rodjenja: 4. decembar 1973.
Mesto rodjenja: Inglewood, California, SAD
Zanimanje: glumica, voditeljka talk showa
Aktivna od: 1993 -
Zarada: 23 miliona dolara (2008)
Visina: 1.78 m
Website: www.TyraBanks.com

Tyra Lynne Banks je americka javna licnost, glumica, povremo se bavi pevanjem, bivsi model i poslovna zena. Prvo je postala popularna kao model u Parizu, Milanu, Tokiju i NY ali za njen komercijani proboj zasluzna je televizija. Tyra je kreator i voditelj reality showa America's Next Top Model, ko-urednik True Beauty-ja, i voditeljka sopstvenog talk showa The Tyra Banks Show.

2009. godine je dobila nagradu Excellence in Media od strane Gej&Lezbijske Alijanse Protiv Kleveta (GLAAD).

Rani radovi

Tyra Banks je rodjena u Inglewoodu, California, i cerka je Carolyn (rodjene London), modnog menadzera i NASA fotografa, i Donalda Banksa, kompjuterskog konsultanta. Njeni roditelji su se razveli 1980., kada je Tyra imala 6 godina. Medjutim odnosi izmedju njenih roditelja, kao i njenog brata Devina Banksa (rodjenog 1968.), su ostali prijateljski. Kasnije se Carolyn udala za Clifforda Johnsona; i danas je ona Carolyn London-Johnson.
Tura je isla u John Burroughs skolu i maturirala je 1991. na Immaculate Heart gimnaziji u LA-u. Prihvatili su je koledzi USC i UCLA za televizijsku produkciju.

Tyra Banks Tyrabanks5

Karijera

Modeling

Tyra je pocela da se bavi modelingom u srednjoj skoli. Otisla je u Pariz, Francuska da bi radila modne revije. Tokom svoje prve nedelje u Parizu, dizajneri su bili odusevljeni njenim hodom, tako da je odmah bukirala 25 revija, sto je rekord u ovom poslu za pocetnike. Radila je i stampane reklame za gigante kao sto su Anna Sui, Coors Light, CoverGirl, Badgley Mischka, Bill Blass, Cynthia Rowley, Chanel, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Gemma Kahng, H&M, Isaac Mizrahi, Maria Snyder, McDonald's, Aislinn Dubois Modeling Agency, Michael Kors, Milk, Nicole Miller, Nike, Inc., Oscar de la Renta, Pepsi, Perry Ellis, Randy Kemper, Richard Tyler, Rifat Ozbek, Swatch, Todd Oldham, Tommy Hilfiger, Victoria's Secret i Yves Saint Laurent. Pojavila se na stranicama modnih magazina kao sto su Vogue, Harper's Bazaar, Cosmopolitan i Elle.

Tyra je bila prva Afro-Amerikanka na naslovnici GQa i Sports Illustrated Swimsuit Issuea. 1997. je nagradjena Supermodel of the Year nagradom od strane VH1-a. Iste godine postaje i prva Afro-Amerikanka koja se pojavila na naslovnoj strani Victoria's Secret kataloga.

Tyra se povukla iz modelinga maja 2005. da bi se koncentrisala na svoju televizijsku karijeru. Pistom je zadnji put prosetala na VSFS 2005.

Pored modelinga, Tyra je 1998. napisala knjigu Tyra's Beauty, Inside and Out. Knjiga je reklamirana kao sredstvo pomocu kojeg zene mogu izvuci najvise iz svoje prirodne lepote.

Tyra Banks Tyrabanks11

Prelaz na televziju i film

Tyrina tv karijera pocinje u 4. sezoni serije The Fresh Prince of Bel-Air, u kojoj igra glavnu ulogu Will Smithove stare drugarice Jackie Ames. Radila je i na Felicity, MADtv, Nick Cannon's Wild 'n Out (gde je potpisana kao specijalni gost i kapiten tima) i na The Price Is Right (gostujuca uloga "Barker's Beauty"). Kao gost je pojavila i u animiranom talk showu Space Ghost Coast to Coast u epizodi "Chinatown."

trenutno Tyru mozemo videti kao voditeljku, clana zirija i ekskluzivnog producenta America's Next Top Modela. Takodje vodi i The Tyra Banks Show, dnevni talk show koja cilja na mlade zene, a premijera je bila 12. septembra 2005. Ovaj show prezentuje svakodnevne ljude sa intervjuima poznatih licnosti i podseca na raniji format The Oprah Winfrey Showa. Pod sloganom "Svaka zena ima pricu ... a desilo se i Tyri", ona promovise svoju emisiju koristeci emotivna secanja svog detinjstva i odrastanja. Vecina emisija razmatra dogadjae koji se danas desavaju zenama. Tyra sa ostalim ekspertima daje savete u vezi mode, veza i mnogo toga drugog.
Prve dve sezone su snimane u Tyrinom rodnom mestu LA-u, ali sa jesenjom sezonom 2007., show se preseljava u NYC.

2008. Tyra je osvojila Daytime Emmy magradu za svoj rad i produkciju na The Tyra Banks Showu.

Pocetkom januara 2008. CW Televizija joj je odobrila novi reality show baziran na modnim magazinima, nazvan Stylista. Premijera je bila 22. oktobra 2008.

Tyrina prva uloga na velikom platnu desila se 1994. u drami Higher Learning. Glumila je i sa Lindsay Lohan u Diznijevom filmu Life-Size, glumeci lutku Eve koja mora nauciti kako da zivi u stvarnom svetu. Ostale znacajnije uloge imala je u Love Stinks (1999), Love & Basketball (2000), Coyote Ugly (2000) i u Halloween: Resurrection (2002).

Tura je potvrdila i da ce se pojaviti Gossip Girl, u 4. epizodi trece sezone, u ulozi Ursule Nyquist.

Tyra Banks Tyrabanks7

Muzika

Tyra se pojavila u nekoliko muzickih spotova, ukljucujuci Michael Jacksonov "Black or White", Tine Turner "Love Thing", Mobb Deepov "Trife Life" i George Michaelov "Too Funky" (sa koleginicom supermodelom Lindom Evangelistom). 2004. je snimila svoj prvi singl "Shake Ya Body" u cijem spotu se naslo 6 finalista America's Next Top Modela, 2. krug. Premijera je prikazana na UPN-u, ali nije doziveo uspeh. U svom talk showu je izjavila: "Ne mogu da verujem da sam protracila 6 godina na nesto sto nisam zavrsila... Skoro pa sam izdala album T.Y.R.A., ali kako je moja muzicka karijera dospela na dno, tako sam i odustala."

Iako je "Shake Ya Body" doziveo neuspeh, producent Rodney Jerkins je 2004. izjavio za Jet Magazin da "Tyra ima ono sto je potrebno da sve to izvuce...imala je volju da stalno bude u studiju. Neki zele da budu dive u studiju, a rade 3-4 sata. Mi smo Tyri morali da kazemo da stane, inace bi radila neprekidno." O njenom glasu je rekao: "Ljudi bi bili sokirani. Ona stvarno ume da peva. Ona je negde izmedju soprana i visokog alta. Ja sam je vokalno izazivao. Pritiskao sam je, ali ne preterano."

Tyra je izdala singl sa NBA igracem Kobijem Bryantom, nazvan "K.O.B.E.," koji je prikazan na NBA TV. Imala je i singl na kompilaciji za Diznijev film Life-Size, nazvan "Be A Star." Ucesvovala je i u pesmi za temu ANTM-a.

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu